top of page

Doğum ve Çekim Paketleri

Hamile Çekimi

Doğum Öncesi Çekimleri Ne Zaman ve Nasıl Yapılıyor?
Genellikle 34-36 haftalar arasında, stüdyomda ya da dış mekanda çekimleri yapıyorum.
34. haftanızda hem göbeğiniz kocaman  ve  sevimli oluyor hem de sonraki haftalara göre daha güçlü ve enerjik oluyorsunuz. Sizinle uygun bir zaman belirleyip hava koşullarına göre, dilerseniz stüdyomda dilerseniz herhangi bir dış mekanda çekimleri gerçekleştirebiliriz.
Giyim, makyaj ve aksesuar gibi önemli ayrıntılar hakkında size ve eşinize ayrıca bilgi vereceğim. Hamile çekimi ortalama 1-2 saat sürüyor.

Doğum Çekimi

Hastanede doğum anı ve ertesi günü odada aile çekimi ile birlikte iki gün çekim içeren bir pakettir.

Öncelikle doktorunuzdan ve doğumu yapacağınız hastaneden, doğuma girebilmem için izin almanız gerekiyor. Farklı hastanelerin farklı kuralları olabiliyor.
 
Sezaryen doğumlarda bana bildirdiğiniz ameliyat saatinden  yarım saat önce çekime başlıyorum. Siz ameliyathaneye gidiş yolculuğunuz başladığı andan itibaren  bir daha tekrarı olmayacak her anı yakalamaya çalışıyorum. Annelik duygusunu iki kez tatmış biri olarak, bu anların sizin için ne kadar önemli olduğunu biliyorum.
 
Bebeğinizin doğum anını, sonrasındaki ilk muayenesini ve bakımlarının hepsini fotoğraflıyorum. (Bazı hastaneler ameliyathaneye girip doğum anını fotoğraflamaya izin verse de, bebek bakımı sırasında çekim yapılmasına izin vermiyor. Bir sürprizle karşılaşmamak için önceden doktorunuzla konuşmanızda fayda var.) Doğumdan sonra, bebeğin aile ile ilk karşılaşma anları, annenin odaya gelmesi ve ilk kavuşma anı, ilk emzirme, anne-baba ve bebek, çekirdek aile ve bebek odası  çekimi ile doğum çekiminin ilk gününü sonlandırıyorum. Ertesi gün, yapılacak ikinci gün çekimi için anne ile kısaca makyaj sırlarımı paylaşıyorum. Doğumu izleyen gün, anne ve bebek(ler) biraz daha dinlenmişken ve doğumun yorgunluğunu biraz olsun atmışken yaklaşık 30 dakikalık bir çekim daha yapıyorum. 
 
Normal doğumlarda,  doğum belirtileriniz başladığı anda (saat fark etmeksizin) sizden beni aramanızı istiyorum. Yaklaşık 5-6 cm açılma olduğunda, sizinle tekrar haberleşiyoruz ve sancılarınız doruk noktasına ulaşmadan hastanede olup sizi ve ailenizi fotoğraflamaya başlıyorum. Doğum başlayıp sancılarınız arttığında  ben dışarıda bekliyorum ve doktorunuz doğumun gerçekleşmesinden kısa bir süre önce içeriye girmeme izin veriyor. O andan itibaren sizi ve mucizenizi fotoğraflamaya başlıyorum. Bundan sonraki çekim süreci sezaryen doğum ile tamamen aynı seyrediyor.
 
Ayrıca belirtmek isterim ki; sezaryen veya normal doğum sürecini fotoğraflarken,  mahremiyete gereken özeni gösteriyorum. 

Doğum Hikayesi Çekimi

Fotoğraflarınız duyguları aktarıyor ama ben sesleri de duymak istiyorum diyenlere...
Bu paketi fotoğraf paketlerinden ayrı bir hizmet olarak sunuyorum. Paket dahilinde, videolardan oluşan mümkün olduğunca doğum sürecinin tamamını içeren, hastane kuralları izin verdiği ölçüde birden çok kamera ile çekilen ve montajı yapılan bir kısa film hazırlıyorum. Ayrıca fotoğraf paketlerinden doğumdan sonra hamile çekimi ve yeni doğan çekimi talebiniz de olduysa isteğinize bağlı olarak bu çekimlerden görüntüleri de filminize ekliyorum. Erken doğum gibi bir durum ile karşılaşılmazsa, doğum öncesinde, anne-baba-aile büyüklerinin düşünce ve duygularını içeren kısa görüntüler çekiyorum. Doğum gerçekleştikten sonra (doğum anını fotoğrafladıktan sonra) aşıları, giydirilmesi ve ilk ağladığı anların kısa görüntülerini çekiyorum. Doğum sonrasında anne-baba-aile büyüklerinin düşünce ve duygularını içeren görüntüler ile video çekimini tamamlıyorum. Görüntüleri, fotoğraflarla birlikte montajlıyorum.
Ayrıca istenirse; ikinci bir videographer ile aynı anda biden çok yerde veya kadrajda daha farklı çekimlerle bir doğum filmi* de hazırlayabilirim...
*Doğum filmi ek çalışan gerektirmekte olup ek ücrete tabidir.

Yeni Doğan Konsept Çekimi

Doğum Sonrasında, Sevimli Konsept Fotoğraflarımız Olsun İstersek işte aradığımız bu!

Bence işin en güzel tarafı burası... 

Profesyonel stüdyo ekipmanlarım, makinem ve ben size 3-4 saat için sizi stüdyomda misafir ediyorum. Bu çekimi, doğumdan 6 ila 21 gün sonra yapmayı tercih ediyorum. Bu aralıktaki bebekler daha güzel poz veriyorlar.
 
Ortamın sıcaklığı bebeğinizin rahat etmesi, kendini güvende hissetmesi ve en güzel pozları verebilmesi adına çok önemli.  Çekim yapılan ortamda ışık ihtiyacı olması halinde gün ışığı veren aydınlatmalar kullanıyorum, asla flaş kullanmıyorum.
 
Bebeğinizi yormadan, rahat bir çekim yapabilmek için çekimden en fazla yarım saat önce bebeğinizi doyurmanızda ve bezini değiştirmenizde yarar var. Bebeğinizin çıplak olarak, harika pozlarını çekmemi istiyorsanız; bakımını yaptıktan sonra sadece bezli olarak, bir battaniyeye sarıp uyutmanız yeterli. Tabi uyuyup uyumaması, bazen sizin elinizde olmuyor.
 
Çekim sırasında yalnızca  Anne, Baba ve küçük mucize ve size yardımcı olabilecek bir kişinin olmasını tercih ediyorum. Bebekler kalabalık ortamlarda mutsuz ve huzursuz oluyorlar. Güzel fotoğraflar, sizin ve bebeğinizin az yorulması adına çok büyük önem taşıyor.
 

Doğum Günü Çekimi

Doğumdan sonra büyürken de fotoğrafları olsun isterseniz...
Doğum günü veya  bir yaş pasta patlatma çekimlerini tercihlerinize göre evinizde, stüdyomda veya organizasyonun yapılacağı kapalı ya da açık mekanda aynı ya da farklı günlerde yapıyorum. Ailenin taleplerine bir yaş pasta patlatma (cake smash) çekimi, bir yaş konsept çekimi (stüdyo çekimi ya da dış çekim) , aile çekimi, doğum günü partisi çekimi gibi farklı çekimlerden farklı kombinasyonlar yapabiliyorum.  Eğer pasta patlatma çekimi ve doğum günü partisi çekimi birlikte isteniyorsa, çekimleri farklı günlerde ya da iki çekim arasında yeterince zaman koyarak yapmayı tercih ediyorum.
Pasta patlatma, aile çekimini de içeren 1 yaş konsept çekimi  2 - 3 saat civarında sürüyor.
Doğum günü partisi çekimleri ise;  partinin başlamasından yarım saat önce aile fotoğraflarının çekilmesiyle başlıyor. Pastanın kesilmesi, hediyelerin açılması ve toplu aile, arkadaş fotoğraflarının çekilmesi  ile birlikte yaklaşık 2 saatte tamamlanıyor.
Arayın birlikte şekillendirelim.

Guess What?, Baby Shower, Kırk Mevlüdü, Diş Buğdayı, Yılbaşı, Sünnet Çekimleri

.Guess What?, Baby Shower, Kırk Mevlüdü, Diş Buğdayı, Yılbaşı, Sünnet çekimleri gibi sizin için özel olan her anınızda yanınızdayım. Çekimin içeriğine ve tercihlerinize göre evinizde veya organizasyonun yapılacağı kapalı ya da açık mekanda çekim yapıyorum.

Çocuk ve Aile Çekimleri

Bebeğimin ya da Çocuğumun Anısı Kalacak Fotoğrafları Olsun İstiyorum...
Fotoğraf çektirmek için her zaman özel bir nedene ihtiyacınız yoktur. Zaman hepimiz için hızlı geçiyor. Ailecek zamanı fotoğraflarla durdurmaya ne dersiniz?
Sizin tercihlerinize ve mevsim koşullarının izin vermesine göre, evinizde veya başka bir kapalı mekanda, stüdyo ekipmanları ile ya da açık havada, minik mucizelerin fotoğraflarını çekmek benim en çok keyif aldığım işlerden...

Arayın, içeriği ve fiyatı birlikte belirleyelim...

bottom of page