Ankara Doğum ve Aile Fotoğrafçısı 

İpek Uğural Logo Ankara Doğum Fotoğrafçısı

Hamile, Doğum, Yenidoğan, Doğum Günü ve Özel Gün Fotoğrafları

Hamile Çekimi

Doğum Öncesi Çekimleri Ne Zaman ve Nasıl Yapılıyor?

Hamile çekimlerini, genellikle  doğumunuzdan 5-6 hafta öncesi yapıyorum. 34. haftanızda hem göbeğiniz kocaman  ve  sevimli oluyor hem de sonraki haftalara göre daha güçlü ve enerjik oluyorsunuz. Sizinle uygun bir zaman belirleyip hava koşullarına göre, dilerseniz evinizde dilerseniz herhangi bir dış mekanda çekimleri gerçekleştirebiliriz.
Giyim, makyaj ve aksesuar gibi önemli ayrıntılar hakkında size ve eşinize ayrıca bilgi vereceğim. Hamile çekimi ortalama 1-2 saat sürüyor.

Doğum Çekimi

Hastanede doğum anı ve ertesi günü odada aile çekimi...

Öncelikle doktorunuzdan ve doğumu yapacağınız hastaneden, doğuma girebilmem için izin almanız gerekiyor. Farklı hastanelerin farklı kuralları olabiliyor.

 

Sezaryen doğumlarda bana bildirdiğiniz ameliyat saatinden  yarım saat önce çekime başlıyorum. Siz ameliyathaneye gidiş yolculuğunuz başladığı andan itibaren  bir daha tekrarı olmayacak her anı yakalamaya çalışıyorum. Annelik duygusunu iki kez tatmış biri olarak, bu anların sizin için ne kadar önemli olduğunu biliyorum.

 

Bebeğinizin doğum anını, sonrasındaki ilk muayenesini ve bakımlarının hepsini fotoğraflıyorum. (Bazı hastaneler ameliyathaneye girip doğum anını fotoğraflamaya izin verse de, bebek bakımı sırasında çekim yapılmasına izin vermiyor. Bir sürprizle karşılaşmamak için önceden doktorunuzla konuşmanızda fayda var.) Doğumdan sonra, bebeğin aile ile ilk karşılaşma anları, annenin odaya gelmesi ve ilk kavuşma anı, ilk emzirme, anne-baba ve bebek, çekirdek aile ve bebek odası  çekimi ile doğum çekiminin ilk gününü sonlandırıyorum. Ertesi gün, yapılacak ikinci gün çekimi için anne ile kısaca makyaj sırlarımı paylaşıyorum. Doğumu izleyen gün, anne ve bebek(ler) biraz daha dinlenmişken ve doğumun yorgunluğunu biraz olsun atmışken yaklaşık 30 dakikalık bir çekim daha yapıyorum. 

 

Normal doğumlarda,  doğum belirtileriniz başladığı anda (saat fark etmeksizin) sizden beni aramanızı istiyorum. Yaklaşık 5-6 cm açılma olduğunda, sizinle tekrar haberleşiyoruz ve sancılarınız doruk noktasına ulaşmadan hastanede olup sizi ve ailenizi fotoğraflamaya başlıyorum. Doğum başlayıp sancılarınız arttığında  ben dışarıda bekliyorum ve doktorunuz doğumun gerçekleşmesinden kısa bir süre önce içeriye girmeme izin veriyor. O andan itibaren sizi ve mucizenizi fotoğraflamaya başlıyorum. Bundan sonraki çekim süreci sezaryen doğum ile tamamen aynı seyrediyor.

 

Ayrıca belirtmek isterim ki; sezaryen veya normal doğum sürecini fotoğraflarken,  mahremiyete gereken özeni gösteriyorum. 

Yeni Doğan Konsept Çekimi

Doğum Sonrasında, Sıcacık Evimizde de Fotoğraflarımız Olsun İstersek?

Bence işin en güzel tarafı burası... Anne, Baba ve küçük mucize sıcacık evindeyken muhteşem oluyorlar.

Profosyonel stüdyo ekipmanlarım, makinem ve ben size 3-4 saat için misafir oluyorum ya da sizin tercihinize bağlı olarak ben sizi misafir ediyorum. Bu çekimi, doğumdan 6 ila 21 gün sonra yapmayı tercih ediyorum. Bu aralıktaki bebekler daha güzel poz veriyorlar.

 

Ortamın sıcaklığı bebeğinizin rahat etmesi, kendini güvende hissetmesi ve en güzel pozları verebilmesi adına çok önemli. Bu nedenle mevsim koşullarına göre çekim yapacağım yerin uygun sıcaklıkta olması gerekiyor. Sıcak ve bol ışıklı bir ortam en iyisi... Evde yapılacak çekim için stüdyo ekipmanlarının kurulabileceği kadar genişlikte, mümkünse evinizin en çok güneş ışığı alan odası olması gerekiyor. Çekim yapılan ortamda ışık ihtiyacı olması halinde gün ışığı veren aydınlatmalar kullanıyorum, asla flaş kullanmıyorum.

 

Bebeğinizi yormadan, rahat bir çekim yapabilmekiçin çekimden en fazla yarım saat önce bebeğinizi doyurmanızda ve bezini değiştirmenizde yarar var. Bebeğinizin çıplak olarak, harika pozlarını çekmemi istiyorsanız; bakımını yaptıktan sonra sadece bezli olarak, bir battaniyeye sarıp uyutmanız yeterli. Tabi uyuyup uyumaması, bazen sizin elinizde olmuyor.

 

Evde yapılacak çekim için benim yanımda getireceğim kostümlere, aksesuarlara, kundaklara, tütülere, tüllere, berelere, tokalara  ek olarak istediğiniz, önem verdiğiniz kostüm ve aksesuarları kullanıyorum.

 

Çekim sırasında, evde yalnızca  Anne, Baba ve küçük mucize ve size yardımcı olabilecek bir kişinin olmasını tercih ediyorum. Bebekler kalabalık ortamlarda mutsuz ve huzursuz oluyorlar. Güzel fotoğralar, sizin ve bebeğinizin az yorulması adına çok büyük önem taşıyor.

 

Doğum Hikayesi Çekimi

Fotoğraflarınız duyguları aktarıyor ama ben sesleri de duymak isityorum diyenlere...

Fotoğraf ve videolardan oluşan doğum hikayesini fotoğraf çekim paketlerine ek olarak sunuyorum. Erken doğum gibi bir durum ile karşılaşılmazsa, doğum öncesinde, anne-baba-aile büyüklerinin düşünce ve duygularını içeren kısa görüntüler çekiyorum. Doğum gerçekleştikten sonra (doğum anını fotoğrafladıktan sonra) aşıları, giydirilmesi ve ilk ağladığı anların kısa görüntülerini çekiyorum. Doğum sonrasında anne-baba-aile büyüklerinin düşünce ve duygularını içeren görüntüler ile video çekimini tamamlıyorum. Görüntüleri, fotoğraflarla birlikte montajlıyorum.

Doğum Günü

Doğumdan sonra büyürken de fotoğrafları olsun isterseniz...

Doğum günü veya  bir yaş pasta patlatma çekimlerini tercihlerinize göre evinizde,studyomda veya organizasyonun yapılacağı kapalı ya da açık mekanda aynı ya da farklı günlerde yapıyorum.  Eğer pasta patlatma çekimi ve doğum günü partisi çekimi birlikte isteniyorsa, çekimleri farklı günlerde ya da iki çekim arasında yeterince zaman koyarak yapmayı tercih ediyorum.
Pasta patlatma, aile çekimini de içeren 1 yaş konsept çekimi  2 - 3 saat civarında sürüyor.
Doğum günü partisi çekimleri ise;  partinin başlamasından yarım saat önce aile fotoğraflarının çekilmesiyle başlıyor. Pastanın kesilmesi, hediyelerin açılması ve toplu aile, arkadaş fotoğraflarının çekilmesi  ile birlikte yaklaşık 2 saatte tamamlanıyor.

Guess What?, Baby Shower, Kırk Mevlüdü, Diş Buğdayı, Yılbaşı, Sünnet Çekimleri

Sizin için özel her günü fotoğraflar ölümsüz kılar...

Guess What?, Baby Shower, Kırk Mevlüdü, Diş Buğdayı, Yılbaşı, Sünnet çekimlerini çekimin içeriğine ve tercihlerinize göre evinizde veya organizasyonun yapılacağı kapalı ya da açık mekanda yapıyorum.

Çocuk ve Aile Çekimleri

Bebeğimin ya da Çocuğumun Anısı Kalacak Fotoğrafları Olsun İstiyorum...

Fotoğraf çektirmek için her zaman özel bir nedene ihtiyacınız yoktur. Zaman hepimiz için hızlı geçiyor. Ailecek zamanı fotoğraflarla durudurmaya ne dersiniz?
Sizin tercihlerinize ve mevsim koşullarının izin vermesine göre, evinizde veya başka bir kapalı mekanda, stüdyo ekipmanları ile ya da açık havada, minik mucizelerin fotoğraflarını çekmek benim en çok keyif aldığım işlerden... 

Please reload

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
İpek Uğural - Doğum Düğün ve Özel Gün Fotoğrafçısı
  • YouTube
  • Instagram Social Icon
  • Vimeo Social Icon
  • Wix Facebook page
  • Wix Google+ page
İpek Uğural Photography - Ankara Doğum ve Aile Fotoğrafçısı © Tüm Hakları Saklıdır.

+90 (530) 211 8282

Beni en çok duygulandıran anlardan..